Hizmet Sözleşmesi

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

– Genel Kurallar-

HOSTING SERVISLERI KULLANIM SÖZLESMESI
(INTERNET ÜZERINDEN YAPILAN BASVURULAR IÇIN GEÇERLIDIR)

Bu sözlesme, Glosyapp’in müsteriye hosting servislerinin satış ve kullanim şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve Glosyapp, aşağıda ve Kullanım Şartları, Gizlilik İlkeleri ve Garanti – Transfer Şartları sayfalarında belirtilen tüm şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmış ve belirtilen sayfalardaki tüm maddeleri karşılıklı olarak kabul etmişlerdir.

TARAFLAR

Sözlesmenin bundan sonraki bölümünde kısaca “Glosyapp” olarak anılacaktır.
Adres: Erzene, Gençlik Cd. No:11, 35040 Bornova/İzmir

Müşteri: Bu sözlesmeyi, Glosyapp’ in online hosting/dijital hizmet satis bölümünde yapacağı başvuru esnasinda onaylayan şahıs veya kurum.

SÖZLESMENIN YÜRÜRLÜGE GIRISI VE SÜRESI

Müsteri’nin Glosyapp’in web sitesinden yapacagi online basvuru ile sözlesme yürürlüge girer. Sözlesme süresizdir.

BILDIRIMLER

Glosyapp, müsteriye yapacagi her türlü bildirim için, öncelikle müsterinin kayit islemi esnasinda bildirdigi e-posta adresini kullanacaktir. Bu adresin geçerli bir adres olmasi konusundaki sorumluluk müsteriye aittir. Anlaşmazlık durumlarında müşteriden hesap yetkilisi olduğunu kanıtlamak için ödeme dekontu veya ödeme kaydı iletmesi istenebilir. Ödeme eğer şirket tarafından yapılmışsa dekont ile birlikte şirkete ait yetki belgesi, eğer bireysel yapıldıysa ödeme yapana ait nüfus cüzdanı bilgisi talep edilebilir. Bu bilgi ve belgeler sağlandığında hesap yeni kullanıcısına aktarılabilir. Ödeme yapan kişi/kurum hesap yetkilisi olduğu için, anlaşmazlık durumunda belirtilen bilgi ve belgeleri sağlayabilen taraf hesabın tek yetkilisi kabul edilecektir.

Müsteri online kayit esnasinda ve/veya daha sonra Glosyapp’e bildirecegi bilgilerin dogru ve güncel oldugunu beyan eder. Glosyapp müsteri tarafindan bildirilen bilgilerin yanlis, eksik veya güncel olmamasindan dolayi meydana gelecek aksaklik ve zararlardan dolayi, müsteri Glosyapp’a hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacagini pesinen kabul eder.

Kampanya dahilindeki ücretsiz hosting paketlerinde Glosyapp.com ve websayfasiolustur.com, verilen hizmeti 1 hafta önceden haber vermek suretiyle gerekli gördüğü durumlarda sonlandırabilir. Ücretsiz paketlerde teknik destek verilmemektedir.

DUYURU VE BİLGİLENDİRMELER

Glosyapp.com kendi hizmetleri ile ilgili tanıtım, duyuru ve fırsat bildirimlerini e-mail ve sms yoluyla yapabilir. Sözleşmeyi kabul eden kullanıcı, bunu kabul etmiş sayılmaktadır. Hiçbir şekilde mail alımı istemeyen kullanıcılar, üyelikten sonra Glosyapp.com ile iletişime geçerek e-mailinin ve telefon numarasının tamamen kullanıma kapatılmasını sağlayabilecektir. Glosyapp.com hiçbir şekilde kullanıcıya ait iletişim bilgilerini başka şahıs ve firmalarla paylaşmamaktadır.

ÜCRETLER VE ÖDEME

Müsteri, Glosyapp.com hosting servisleri ile ilgili kullanim ücretlerini ve ilgili vergileri (kullanilan servis içerigine bagli olarak) ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanim dönemi basinda pesin olarak tahsil edilecektir.

Kampanyalar birleştirilemez ve her siparişte en fazla 1 kampanyadan yararlanılabilir. Eğer birden çok kampanya aktifse, kullanıcı dilediği bir kampanyayı seçmekte özgürdür.

Glosyapp, servis ücretlerini, müsteriye sözlesme aninda yazili doküman, web sayfasi veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Glosyapp her türlü servis ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkini sakli tutar. Servis ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek degisiklikler,Glosyapp web sitesi ve/veya e-posta yolu ile müsteriye bildirilecektir. Müsterinin Glosyapp servislerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözlesme sartlarini ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayi kabul ettigini belirtir.

VPS ve DEDICATED Sunucularda hesap kapatma ve üst ya da alt paketlere geçiş işlemleri kullanıcı tarafından hesap kesim tarihinden 7 iş günü önce bildirilmelidir. Aksi takdirde geçiş işlemi bir sonraki aya devreder ve mevcut ay içerisinde hali hazırda kullanılan paket için kullanıcı tarafından ödeme yapılır.

Glosyapp, kontrol paneli veya diğer lisanslar için lisans sağlayıcılar tarafından yapılacak olan ücret değişikliklerinde paket fiyat ve özelliklerini değiştirme, oluşabilecek fark tutarını fatura etme hakkını saklı tutar.

Glosyapp, gerekli gördüğü durumlarda müşteriye sunulan hosting kontrol panellerini ve/veya hizmetler içinde sunulan lisansları başka muadilleri ile değiştirme hakkını saklı tutar.

Glosyapp tarafından sunulan yazılım/tasarım hizmetlerinde tüm dünyada olduğu gibi ücret iadesi mevcut değildir. Kullanıcı ile yapılan karşılıklı anlaşma kapsamında ödemenin bir bölümü peşin, bir bölümü ise teslimatta yapılmaktadır. Kullanıcı, proje tesliminde projesini incelemektedir ve 1 hafta boyunca, önceden bildirilmiş proje yükümlülükleri kapsamındaki değişiklik ve düzenlemeleri yaptırma hakkına sahiptir. Bu düzenlemelerin de tamamlanmasını müteakip, önceden karşılıklı olarak belirlenmiş ücret kapsamındaki kalan tutarın ödemesi alınarak proje teslimatı tamamlanır.

MÜSTERI, BU SÖZLESMEYI KABUL EDEREK, ILGILI ÜCRETLERIN MÜSTERININ KAYIT ESNASINDA BILDIRDIGI KREDI KARTI HESABINDAN TAHSIL EDILMESINE IZIN VERMISTIR.

Glosyapp’in SINIRLI SORUMLULUGU

GLOSYAPP MÜSTERIYE SAGLANAN SERVISLERIN SÜREKLILIGININ SAGLANMASI IÇIN GEREKLI ÇABAYI SARF EDECEKTIR. BUNUNLA BERABER, GLOSYAPP SERVISLERIN MÜSTERININ IHTIYAÇLARINI TAM OLARAK KARSILAYACAGINI, KESINTISIZLIGINI, HATASIZLIGINI VE GÜVENILIRLIK SEVIYESINI GARANTI ETMEZ. MÜSTERININ BU SÖZLESME KAPSAMINDA SAGLANAN HERHANGI BIR SERVISIN KULLANIMINDAN VE/VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOLAYI OLUSABILECEK DIREKT VE/VEYA DOLAYLI ZARARLARINDA GLOSYAPP ’in SORUMLULUGU, EN FAZLA SAGLANAN SERVISLERIN TOPLAM BEDELI KADAR OLABILIR. GLOSYAPP LINUX HOSTING HIZMETLERİNDE YEDEKLEME HİZMETİ VE GARANTİSİ VERMEMEKTEDİR. KULLANICILAR KONTROL PANELLERİNDE BULUNAN TEK BİR TUŞLA SİTELERİNİN YEDEĞİNİ DİLEDİKLERİ SIKLIKTA ALMAKTADIR.

GLOSYAPP KAYITLARININ GEÇERLILIGI

Aksi belirtilen durumlar hariç, müsterinin yapacagi online islemler ile ilgili olarak, GLOSYAPP kayitlari geçerli sayilacaktir.

MÜSTERI’NIN HAKLARININ DEVRI

Müsteri, bu sözlesme kapsamindaki servislerini müsteri panelinden GLOSYAPP’in onayi olmadan devredebilir. Devir isleminden kaynaklanabilecek anlasmazliklardan GLOSYAPP hiçbir sekilde sorumlu degildir.

Açılan alan adı ve hostinglerde gerçekleştirilen illegal faaliyetlerden kullanıcılar mesuldür.

SÖZLESMENIN SONLANMASI

Müsterinin bu sözlesmede veya Glosyapp Servis Kullanim Sartlarinda belirtilen sartlari ihlal etmesi durumunda, Glosyapp , müsteriye saglanan servisleri önceden haber vermeden sonlandirabilir ve sözlesmeyi sonlandirabilir. Bu durumda, müsterinin önceden ödedigi ücretlerin iadesi gerçeklestirilmez. Müsteri sözlesmeyi diledigi anda, 5 isgünü önceden haber vermek sarti ile, Glosyapp ’a yapacagi yazili basvuru (posta, e-posta) yolu ile sonlandirabilir. Sadece yillik ödemesi yapilan hesap baslangiç tarihinden sonraki ilk 15 gün içinde yapilan basvurularda ücret iadesi söz konusudur. Bununla ilgili bilgiler Garanti Sartlari sayfasinda yayinlanmaktadir. Hesap baslangiç tarihinden itibaren 15 günden fazla geçen hesaplar için hiçbir geri ödeme söz konusu degildir. Glosyapp.com’dan hizmet ve teknik destek alan kullanicilarin hakaret ile ve asagilayici konusmalari, sözlesmelerin sonlandirilmasi için bir sebeptir. Küfür, hakaret gibi istenmeyen durumlarda Glosyapp.com hizmet kesintisi hakkini sakli tutar.

SERVIS KULLANIM SARTLARININ KABULÜ

Müsteri, bu sözlesmeyi onaylayarak ve Glosyapp banka hesaplarina para yatirarak, yürürlükteki “Glosyapp Servis Kullanim Sartlari”ni kabul etmistir. “Glosyapp Servis Kullanim Sartlari”nin geçerli hali, Glosyapp’in Kullanim Sartlari sayfasinda yayinlanmaktadir.

ONLINE SÖZLESMENIN GEÇERLILIGI

Glosyapp.com, sözleşmeyi dilediği zaman tek taraflı olarak ve önceden haber vermeden güncelleme veya düzenleme hakkını saklı tutar. Sözleşmeyi herhangi bir olası değişikliğe karşı düzenli olarak incelemek kullanıcının sorumluluğundadır. Müsteri, Glosyapp servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözlesme sartlarini kabul etmis sayilacaktir.